Promenade

Časopis Promenade vydávají formou otevřeného dopisu přátelům manželé Helena a Miroslav Procházkovi. Na začátku je krátký proslov presidentky CCCDCA Evy Svobodové, ve kterém lehce zhodnotí to, co se stalo a co dětské tanečníky v Čechách čeká.

V čísle 1/2000 je uveden soutěžní řád mistrovských soutěží v country tancích.Toto čtení by mohlo být zajímavé i pro svět lidí motajících se v kruzích a čtvercích. A to už vzhledem k tomu, že všech deset povinných figur, které se používají, je vybráno z programu "Basic". Co mi přijde na tomto čísle trochu divné, je "rozhovor" Jeffa z Caramelly s tanečnicí Caramelly. Vyznělo mi to jako špatná reklama. Na konci je klasický kalendář akcí a adresář tanečních skupin v asociaci. Co se mi moc zamlouvá, je společenská rubrika - zde oznamující sňatek.

V čísle 2/2000 je vyhodnocení celoroční ankety "Co je to country hudba?". Toto vyhodnocení by mohlo (a mělo) zajímat všechny callery. Je zde zajímavý rozhovor s Ivanem Bartůňkem o výukách na countrybálech. Zajímavě je zde popsán ověřený princip složeného programu. Tato informace by se opět mohla hodit, a to zvláště při náborových akcích, pořádaných kluby. Nejzajímavější je článek o square a line dance v Německu. Je zde velmi zajímavé okénko do teorie. Tento rozsáhlý článek upozorňuje na správnou choreografii, a to jak po stránce technické, tak i po stránce taneční. Toto číslo mi přišlo jako dost obsáhlé a velmi zajímavé.

Číslo 3/2000 se v začátku zabývá Choreografií 2000. Tato akce je celorepubliková a moc hezká. Představte si jeden call, který tancují zástupci všech klubů na tanečních akcích. Tato představa je pro nás zvláštní, jelikož u nás je normální, že tanečníci z různých klubů tančí stejně. V country tancích to tak běžné není. Je zde zajímavý článek o Dobrofestu v Trnavě. Dobrofest je velký festival country hudební produkce a country tanců. V dalším článku se můžete dozvědět o zajímavostech života dvou německých klubů z Mnichova. V zajímavostech z Internetu je dlouhý článek o irském tancování a o dobové módě. K tomuto číslu je přidáno několik zajímavých příloh, ve kterých jsou tanečníci zváni na akce asociace, najdete zde stanovy CCCDCA, v příloze "Okienka" je další část seriálu o tvorbě choreografií. Tentokrát je to povídání o hudbě a i přesto, že je článek ve slovenčině, je velmi zajímavý.

Základem čísla 4/2000 je ohlédnutí za soutěží STODOLA. Tato akce zasáhla asi všechny country taneční skupiny v republice. Mohu říct, že celá tahle akce byla moc povedená a doufejme, že se bude opakovat. I pro tanečníky SD by mohla být zajímavá. V tomto čísle je informace o pardubickém Mistrovství republiky CCCDCA. Zmíněny jsou zde novinky v soutěžním řádu, opět se dovíme něco o tancování v zahraničí. Tentokrát jde o festival v Kanadě. V rubrice Internet je zajímavé povídání o etiketě tancování na přelomu století v USA. Opět zde najdeme několik příloh, a nejzajímavější je pozvánka s programem Šiklova mlýna na celý rok.Tato forma sponzorství mi přijde dobrá.

Na závěr bych rád shrnul své dojmy z přečtení PROMENADE: I pro lidi, kteří se nezabývají country tanečky, by mohlo v těchto časopisech být mnoho zajímavých informací, ať už se týkají hudby, choreografií či jen podmínek tanečních akcí pořádaných nejen CCCDCA.

Petr "Casíno" Hron
Crazy Dancers Praha


Zpět na stránku SD knihovny CSCTA